Jesteś na: Strona główna / Szkoła / Biblioteka / Recenzje książek

Recenzje książek

„Osobliwy dom Pani Peregrine”

Autor: Ransom Riggs
Rok wydania: 2012

Głównym bohaterem jest Jacob Portman, który chce zbadać historię życia dziadka. Pragnie sprawdzić, czy historie, które w dzieciństwie opowiadał mu dziadek są prawdziwe. Jadąc w podróż na walijską wysepkę odnajduje stary sierociniec i poznaje nowych przyjaciół. Jednak nie wszystko jest takie na jakie wygląda, okazuje się, że miłe spotkanie przeradza się w walkę o przetrwanie osobliwych dzieci.

Książka w twardej okładce zaopatrzona wieloma autentycznymi zdjęciami, od których trudno oderwać wzrok, przyciąga uwagę czytelnika i nadaje jej realistyczny wymiar. Dzieło napisane jest prostym i zrozumiałym językiem dla odbiorcy w każdym wieku. Autor spójnie połączył ze sobą różne gatunki takie jak: thriller, fantastyka, romans i powieść historyczna. Wszystko składa się na fascynującą opowieść trzymającą w napięciu.

Eliza Kurczyna kl. 3a
Weronika Gorczyca kl. 3a

____________________________________________________________________________________________________

„Harry Potter i przeklęte dziecko”

to najnowsza książka napisana przez J. K. Rowling, J. Tiffany’ego i J. Thorne’a.  Jest ona wystawiana na scenie w Londyńskim teatrze. Akcja rozgrywa się 19 lat po zakończeniu ostatniej książki z serii. Historia opowiada o losach syna Harrego i Ginny - Albusa oraz jego przyjaciela (syna Dracona Malfoya)- Scorpiusa. Bohaterowie cofali się w czasie by uratować zamordowanego przez Voldemorta chłopca, przy okazji zmieniając bieg historii.

Naszym zdaniem książka jest napisana w nieziemskim stylu. Jest to coś nowego, możemy poznać dalsze losy bohaterów z poprzednich książek, a także ich dzieci. Uważamy, że to jedna z najlepszych części serii o młodym czarodzieju. Nie wszystkim może odpowiadać styl w jakim książka została napisana, jednak zdecydowana większość czytelników ma bardzo dobrą opinie na temat książki.

Nasza ocena to   4,5/5 ★★★★✩

Karolina Cholewka i Olga Janosik IIc