Jesteś na: Strona główna / Szkoła / Misja Szkoły / Misja szkoły

Misja  szkoły

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Czeladzi  funkcjonuje  w  środowisku  po  to,  aby  wykreować  wartości  stanowiące  kapitał  jego  absolwentów: wiedzę,  kompetencje, zdolności i postawy.
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Czeladzi poprzez  organizację  procesu  dydaktyczno-wychowawczego  zapewnia   warunki  dla  bezpiecznego,  efektywnego, indywidualnego  przebiegu  kształtowania  dojrzałości  młodych  ludzi.  Przygotowuje  do  świadomego  uczestnictwa  w  życiu  w  świecie  dorosłych  na  płaszczyźnie  wspólnych  poszukiwań  i  refleksji  pod  kierunkiem  nauczycieli,   prowadzi  do  rozwoju  osobowości  „sukcesu”  każdego  wychowanka  i do rozbudzania  potrzeby  kierowania  własnym  rozwojem - w atmosferze   uczestnictwa  w  życiu  kulturowym  i  społecznym  regionu. Działania  szkoły  mają  na  celu  wspieranie  rodziców  i  opiekunów  uczennic i uczniów   w  formowaniu  ich  systemu  wartości.

Redakcja strony: Misja szkoły Rejestr zmian

• Podmiot udostępniający informację:Szkoła Podstawowa nr 5