Jesteś na: Strona główna / Projekty Zagraniczne / Niemcy

Niemcy

Relacja z realizacji projektu wymieny młodzieży ze stoną niemiecką znajduje sie na starej wersji strony szkoły - link ponizej

Link do wcześniejszych relacji z realizacji projektu-Niemcy

Polsko- Niemiecka wymiana młodzieży: 18.10-23.10.2016

18.10.2016

Przed wylotem do Niemiec

Już po raz czwarty zawitaliśmy do  szkoły partnerskiej z Grenzach-Wyhlen. Naszą podróż rozpoczęliśmy zbiórką pod Gimnazjum nr 3 , żeby udać się na lotnisko  do Balic, a następnie polecieć do Bazylei. Z Bazylei do Grenzach jest około 20 minut samochodem. Tegoroczna grupa młodzieży liczy 22 osoby ze szkoły polskiej i 21 osób ze szkoły w Niemczech. Młodzież rozpoczęła swoje kontakty na platformie Twinspace już w czerwcu b.r., gdzie mieli okazję porozmawiać o swoich zainteresowaniach, żeby łatwej było dopasować partnera na wymianę. Nikt jednak z grupy nie znał się osobiście. 18.10.2016 o godz. 17.40 wylądowaliśmy w Bazylei i byliśmy bardzo serdecznie przywitani przez uczniów wraz z ich rodzinami. Po krótkim powitaniu wszyscy rozjechali się do swoich domów na kolację i nocleg.  Juto z samego rana wybieramy sie na wycieczkę do Europaparku w Rust.

19.10

EuropaParkJak co roku ogromnym powodzeniem cieszy się wizyta w największym parku rozrywki znajdującym się obok Freiburga. Dzieciaki spędzają czas w grupach polsko- niemieckich korzystając z wszelkich dostępnych atrakcji.
Zapraszam do obejrzenia atrakcji na stronie internetowej.
Jest to czas nie tylko świetnej zabawy, lecz również zawierania znajomości, komunikowania się w obcych  językach oraz  integracji.
Pełni wrażeń wróciliśmy do domów, aby wyspać się przed jutrzejszymi zadaniami. W dniu jutrzejszym czeka nas wizyta w studio radiowym w Bazylei oraz kręcenie filmów:  "Happy in Grenzach- Wyhlen”

20.10

Wycieczka do Bazylei.

W dniu 20.10.2016 udaliśmy się do szwajcarskiego studia radiowego i telewizyjnego: SRF. Uczniowie mieli możliwość poznać pracę w radio od podszewki. Zobaczyliśmy również mobilne studio, które transmituje koncerty na żywo.
Młodzież  pracowała również w dniu dzisiejszym nad filmami: "Happy in Basel”. Wszyscy byli podzieli na 4-6 osobowe grupy, zadaniem każdej z grup było nakręcić krótkie scenki na tle zabytków Bazylei. Miasto znajdujące się na pograniczu trzech państw szczyci się między innymi wieloma - jest ich prawie 40 - muzeami. W Bazylei warto zobaczyć  jej Starówkę, W jej zakamarkach, przejściach, uliczkach, można się zgubić, podążając n.p. szlakiem Paracelsusa, medyka, który na początku XVI wieku studiował i leczył w Bazylei. Warto również zobaczyć długie promenady po obu stronach Renu, nad którym położone jest miasto, z widokiem na rzekę i przedmieścia oraz  pięknie zdobioną romańsko-gotycką katedrę św. Marcina, z różowego piaskowca, patrzącą spokojnie z góry na okolicę.
JAk spisała się młodziez podczas kręcenia filmów okaże się jutro, bo z zebranych materiałów uczniowie zmontują filmy.

Redakcja strony: Niemcy Rejestr zmian

• Pierwsza publikacja:Jaskółka Paweł2016-10-21 11:20:32